Sport

Rehabilitacja sportowców

Ośrodek Fizjo Factory od lat specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji narządu ruchu. Szeroka gama badań i testów oparta o literaturę naukową to podstawa w sporcie zawodowym, jak i amatorskim. Dzięki testom, zawodnik jest w stanie zrozumieć funkcjonowanie swojego organizmu, dowiedzieć się o swoich deficytach wad postawy, wad stóp, mocy, siły, plyometrii, stabilizacji oraz szybkości.

W naszym Ośrodku szczególną uwagę skupiamy na następujących aspektach: diagnostyka narządu ruchu, rehabilitacja sportowa, regeneracje sportowa, testy przed trasferowe, badania medycyny sportowej.

Diagnostyka i rehabilitacja młodych sportowców skierowana jest dla dzieci i młodzieży u których zauważono wady postawy, wady stóp, braki siłowe, motoryczne, wydolnościowe oraz inne problemy związane z układem ruchu. Testy diagnostyczne powinno wykonywać się profilaktycznie dwa razy do roku. Natomiast, jeśli sportowiec zaznał kontuzji, podlega operacji bądź dłuższej przerwie w treningu, zaleca się wykonanie wybranych testów diagnostycznych przed rozpoczęciem leczenia, po jego zakończeniu oraz po 2-3 miesiącach od zakończenia leczenia.

Do najczęstszych problemów wzrostowych u młodych sportowców zaliczamy: pięta Haglunda, jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej, bóle wzrostowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa, wady postawy (m.in. plecy okrągłe, skolioza, przykurczone mięśnie dwugłowe ud, koślawość kolan), wady stóp (m.in. płaskostopie poprzeczne oraz podłużne, nadmierne wydrążenie stopy), rozwojowa dysplazja stawów biodrowych, zapalenie ścięgna Achillesa.

Rehabilitacja sportowa Chorzów

Rehabilitacja młodych sportowców musi być zindywidualizowana i prowadzona według wskazań medycznych pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów. Opiera się głównie na terapii ruchem, zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, terapii manualnej oraz fizykoterapii wysokoenergetycznej.

Zaufali nam już

rehabilitacja w sporcie