Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja ortopedyczna

Rehabilitacja ortopedyczna z definicji ma na celu przywracanie funkcji narządu ruchu. Ich aktywności życiowych utraconych wskutek chorób, urazów, zmian wrodzonych i nabytych układu kostno-stawowego i mięśniowego.

Zastosowanie rehabilitacji ortopedycznej: w okresie wzrostu, rozwoju i starzenia się człowieka, zapalenia narządu ruchu, zniekształcenia i dysfunkcje narządu ruchu po porażeniach, w następstwie urazów narządu ruchu (skręcenia, przeciążenia w obrębie stawów, naderwania ścięgien, stłuczenia tkanek miękkich), w następstwie choroby zwyrodnieniowej narządu ruchu, po operacjach naprawczych narządu ruchu, przede wszystkim implantacji protez stawowych, w następstwie chorób nowotworowych narządu ruchu.

Rehabilitacja Chorzów

W rehabilitacji ortopedycznej zastosowanie znajduje terapia manualna, masaż, jak i fizykoterapia. Krioterapia miejscowa, elektroterapia, laseroterapia niskoenergetyczna, magnetoterapia z zastosowaniem zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości.

PROCES DIAGNOSTYCZNY

Wywiad

Wizyta fizjoterapeutyczna może zostać poprzedzona wizytą lekarską

Wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta:
- przebytych chorób, urazów,
- przeciwwskazań do zabiegów,
- wykonywanej pracy,
- powtarzających się czynności dnia codziennego.

Diagnostyka i planowanie

Testy diagnostyczne ukierunkowane pod konkretne schorzenia
- ocenę aktywności ruchowej pacjenta,
- ocenę czucia powierzchownego i głębokiego,
- ocenę odruchów ścięgnisto-okostnowych,
- pomiar długości kończyn i obwodów,
- ocenę chodu i lokomocji,
- ocenę samodzielności.
Posiadamy szerokiej gamy sprzęt diagnostyczny.

Rehabilitacja

Planowany program rehabilitacyjny zostaje wdrożony w konkretnym czasie.

Rezultat

Sukces rehabilitacji jest nieodzownym elementem skutecznej rehabilitacji.
Zacznij żyć bez bólu i cieszyć się życiem!
rehabilitacja
fizykoterapia
rehabilitacja dorosłych
Rehabilitacja
ciaza
rehabilitacja

Zabiegi fizykoterapeutyczne wdrażane są bezpośrednio po urazie, w celu zniwelowania obrzęku, jak i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Co w konsekwencji prowadzi do skrócenia okresu leczenia. Po leczeniu operacyjnym natychmiastowa rehabilitacja jest podstawową składową drogi do zmniejszenia skutków ubocznych wynikających z unieruchomienia. Wczesna rehabilitacja eliminuje powikłania zatorowo-zakrzepowe, a jej celem jest błyskawiczna pionizacja oraz zaktywowanie chorego. Rehabilitacja ortopedyczna planowana jest w optymalnym okresie, po wygojeniu ran w celu odbudowy utraconej masy mięśniowej.

Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna idealnie sprawdzi się w przypadku pacjentów bólowych (np. bóle stawów, mięśni, dyskopatie, bóle głowy), problemów urazowych i przeciążeniowych (złamania, stłuczenia, skręcenia, naderwania mięśni, uszkodzenie struktur stawowych), pacjentów przedoperacyjnych (w celu przygotowania do operacji, przyspieszenia procesu leczenia, np. przez zabiegiem rekonstrukcji ACL, szycia łąkotek), pacjentów pooperacyjnych (po rekonstrukcji więzadeł, szyciu lub wycięciu łąkotek, zespoleniach złamań, endoprotezoplastyce), chęci powrotu do sportu po urazach i kontuzjach, problemów po wypadkach komunikacyjnych, upadkach, wad postawy, problemów stomatologicznych.

rehabilitacja