Fizykoterapia

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/02/laseroterapia-warszawa.jpg

Laseroterapia

Użycie laseroterapii niesie za sobą ogromne korzyści w leczeniu stanów ostrych jak i przewlekłych. Stosuje się go w entezopatiach, schorzeniach o podłożu reumatoidalnym, w terapii blizn i przykurczach mięśni. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. (urządzenie: PhysioGo 701l)

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/02/elektro.jpg

Elektroterapia

Elektroterapia jest to nic innego jak leczenie prądem stałym i zmiennym oraz o rożnej częstotliwości. Stosowana w leczeniu objawowym schorzeń układu ruchu. (urządzenie: PhysioGo 701l)

#fizykoterapia

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/02/krioterapia.jpg

Krioterapia

Popularny zabieg fizykoterapeutyczny. Aparat do krioterapii ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Urządzenie przeznaczone jest do miejscowego wychładzania tkanki. Wykorzystuje się go do leczenia stanów zapalnych, a jego działanie stymulacyjne doceniają przede wszystkim sportowcy.

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/09/evo-laser-easy-800x800-1-e1663928073173.jpg

Laser wysoko-
energetyczny

Główne zastosowanie laseroterapii wysokoenergetycznej: stany pourazowe układu mięśniowo-szkieletowego, głęboko położone blizny i terapia punktów spustowych. Efektem terapii jest działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i biostymulacyjne. Lasery wysokoenergetyczne w porównaniu do tańszych laserów biostymulacyjnych, działają głębiej i osiągają efekt termiczny, dlatego charakteryzują się krótszym czasem terapii i większą skutecznością, co wiąże się z szybszym powrotem do sprawności. (urządzenie: EVO Laser)

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/02/physiogo.png

Sonoterapia

Fizykoterapia. Sonoterapia jako terapia ultradźwiękami jest bezbolesnym zabiegiem polegającym na działaniu ultradźwiękami na zmienione chorobotwórczo miejsca. Wspomaga leczenie tkanek i stymuluje autoregenerację organizmu. (urządzenie: PhysioGo 701l)

ból kolana

Fala uderzeniowa

Wykorzystuje fale akustyczne, które dzięki swojemu wysokiemu ciśnieniu (10-100 MPa) powoduje rozpuszczenie zwapnień, jak i pobudza do produkcji kolagenu. Dodatkowo pobudza proces metaboliczny i normalizuje wzmożone napięcie mięśniowe. Zwiększa ukrwienie tkanek, wspomaga proces odnowy oraz działa przeciwbólowo. Terapie wykonuje się specjalną głowicą, która przekierowuje zogniskowane impulsy w miejsce objęte bólem. Terapia falą uderzeniową charakteryzuje się krótkim czasem trwania (5-10 minut). Nie powoduje efektów ubocznych, nie jest inwazyjna oraz szybko widoczne są efekty terapeutyczne.

Zastosowanie fali uderzeniowej

Bóle okołostawowe, stany pourazowe mięśni i łokieć tenisisty lub golfisty. Ostroga piętowa i tendinopatie o charakterze przewlekłym.

Magnet therapy. Magnets used in physical therapy, placed to patient's knee.

Magnetoterapia

Fizykoterapia. Magnetoterapia zwana również popularnie polem magnetycznym szczególnie pomocna jest w schorzeniach układu kostnego, w chorobach o podłożu zwyrodnieniowo-wytwórczym i uszkodzeniu tkanek miękkich. (urządzenie: PhysioGo 701l)

rehabilitacja

Lampa Sollux

Lampa Sollux wyposażona jest w filtry ze szkła w kolorze czerwonym i niebieskim. Niebieski filtr daje światło o właściwościach przeciwbólowych, stosowany również w celu łagodzenia podrażnień. Z kolei filtr czerwony działa rozgrzewająco i zmniejsza stany zapalne.

https://ffchorzow.pl/wp-content/uploads/2022/09/TCare-compact-800x800-1-e1663928932356.jpg

T-care

To urządzenie, które poprzez wykorzystanie fali elektromagnetycznej działa na zasadzie diatermii celowanej. Wskutek przenikania pola elektromagnetycznego przez tkanki, w poddanych terapii tkankach powstaje energia, która przekształcona zostaje w ciepło. Do głównych efektów terapeutycznych zaliczamy: działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zmniejszenie obrzęku, krwiaków, drenaż limfatyczny, poprawa ukrwienia danego obszaru, poprawa ruchomości, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz przyspieszenie regeneracji tkanek.

Zastosowanie: rehabilitacja pooperacyjna, urazy, stany zapalne kości, uszkodzenia i przeciążenia stawów, stany zapalne, uszkodzenia, przeciążenia mięśni, regeneracja potreningowa, bóle pleców, rwa kulszowa, bóle fantomowe.