NASZE METODY REHABILITACYJNE

 

#IASTM – Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation

IASTM, czyli terapia narzędziowa tkanek miękkich jest metodą w której wykorzystuje się zestaw specjalistycznych narzędzi wykonanych ze stali chirurgicznej do diagnozowania i leczenia obszarów wykazujących cechy zwłóknienia tkanek lub ich chronicznego zapalenia.

Mobilizacja tkanek za pomocą narzędzi łagodzi dolegliwości w obrębie tkanek miękkich, wpływa efektywnie na usunięcie bólu mięśniowo–powięziowego oraz innych zaburzeń powięziowych, a także wspomaga terapię blizn.

 

#HVLA – High Velocity Low Amplitude

HVLA, czyli osteopatyczne manipulacje krókodźwigniowe to jedne z najbardziej efektywnych i bezpiecznych manipulacji stawowych, cechujące się niewielką amplitudą, a zarazem dużą szybkością impulsu o określonym kierunku.

Manipulacje te prowadzą do słyszanego, charakterystycznego “kliknięcia” i odruchowego zmniejszenia napięcia mięśniowego w obrębie stawu oraz w okolicznych tkankach.

 

#Terapia manualna wg Kaltenborna-Evjentha

To metoda pozwalająca poprzez dokładny wywiad i przeprowadzone badanie funkcjonalne i biomechaniczne na całościową ocenę problemu pacjenta.

Specjalistyczne testy manualne umożliwiają przede wszystkim odnalezienie przyczyny problemu, a także precyzyjne stwierdzenie czy powodem bólu są tkanki miękkie, tkanka nerwowa czy zmieniony chorobowo staw, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie ukierunkowanego leczenia.

Terapia wg Kaltenborn’a i Evjenth’a pozwala na skuteczne leczenie pacjentów z pourazowymi dysfunkcjami w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych, z problemami wynikającymi ze zmian zwyrodnieniowych i innych schorzeń ortopedycznych.

 

#Dry Needling – Suche igłowanie

Jest to metoda polegająca na nakłuciu za pomocą igieł akupunkturowych punktu spustowego, czyli zgrubienia na tkance mięśniowo-powięziowej, który pod wpływem ucisku powoduje ból i promieniuje do innych obszarów ciała.

Przed przystąpieniem do nakłucia niewydolnego mięśnia terapeuta palpacyjnie przeprowadza dokładne badanie, które ma na celu zlokalizowanie napiętego, bolesnego punktu, następnie wbija w niego jednorazową igłę i opracowuje go za pomocą specjalistycznych technik.

Suche igłowanie jest profesjonalną, bezpieczną i bardzo skuteczną metodą leczenia bólu, która działa szybko i daje spektakularne efekty.

 

#Medical Flossing
Flossing to kompletna metoda terapeutyczno- treningowa z wykorzystaniem elastycznych taśm, którymi ciasno owija się poszczególne stawy lub grupy mięśniowe, a następnie wykonuje się rozciąganie dynamiczne lub odpowiednie ćwiczenia usprawniające ruchomość w dany obszarze.

Uścisk taśmy w trakcie wykonywania ruchu przywraca swobodny ślizg pomiędzy tkankami, co powoduje rozluźnienie struktur mięśniowo- powięziowych, a tym samym zwiększenie zakresu ruchu. Terapia ta wpływa także korzystnie na przepływ krwi oraz odżywienie danego obszaru.

Metoda ta przeznaczona jest przede wszystkim dla pacjentów w ostrych jak i chronicznych stanach urazowych wraz z występującym ograniczeniem zakresu ruchu.