#Rehabilitacja Pulmonologiczna

Rehabilitacja przeznaczona jest dla osób zmagających się z nowotworami płuc, mukowiscydozą, astmą, obturacyjną chorobą łuc (POChP) rozstrzenia oskrzeli, choroby i zaburzenia ściany klatki piersiowej, a także nerwowo-mięśniowe w tej okolicy, oraz zwyrodnieniami ( pylica, zwłóknienia, sarkoidoza).

Rehabilitacja jest również cennym wsparciem w procesie powrotu do zdrowia dla osób po zabiegach i operacjach górnej części jamy brzusznej.

Rehabilitacja pulmonologiczna łagodzi objawy choroby i w takim stopniu, w jakim to możliwe, przywraca prawidłową czynność układu oddechowego, m.in. zmniejsza uczucie duszności. Zwiększa również wydolność fizyczną, siłę i wytrzymałość mięśni, co z kolei przekłada się na lepszą sprawność ruchową.

Pacjent poddany rehabilitacji pulmonologicznej staje się wyraźnie lepiej. Wielu pacjentów podkreśla, że odzyskuje możliwość normalnego funkcjonowania i zaczyna radzić sobie z czynnościami, które do tej pory sprawiały spore trudności – jak choćby wchodzenie po schodach. To z kolei przekłada się na poprawę komfortu życia codziennego, w konsekwencji często również poprawia samopoczucie chorego i jego samoocenę, a także zwiększa poczucie jego bezpieczeństwa i uwalnia od negatywnych myśli.

Rehabilitację pulmonologiczną rozpoczynamy wizytą lekarską wraz z badaniem wydolności pacjenta oraz spirometrią. W ramach rehabilitacji oferujemy trening wytrzymałościowy oraz ćwiczenia ogólnousprawniające przeplatane ćwiczeniami oddechowymi różnymi technikami i torami oraz nebulizacją.

Z myślą o Państwa zdrowiu przygotowaliśmy pakiety rehabilitacyjne, które są dostosowane do potrzeb pacjentów. Kupując wybrany pakiet rehabilitacyjny oszczędzają Państwo czas i pieniądze.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Nas pakietami.

Pakiet rehabilitacji pulmonologicznej: