#Rehabilitacja Ortopedyczna

Konsultacja rehabilitacyjna to początek przygody z rehabilitacja oraz z lepszym samopoczuciem bez dolegliwości bólowych.

Fizjoterapeuta zaczyna od szczegółowego wywiadu dotyczącego m.in. :

Wykonujemy testy diagnostyczne ukierunkowane pod konkretne schorzenia m.in. :

Następnym etapem jest zaplanowanie postępowania rehabilitacyjnego.

Naszym pacjentom możemy zaproponować następujące usługi z zakresu rehabilitacji:

Dysponujemy szeroką gamą zabiegów fizykalnych takich jak:

#ULTRADŹWIĘKI
Terapia ultradźwiękowa polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej w celu uzyskania efektów terapeutycznych.

#FONOFOREZA
To metodą leczenia z wykorzystaniem ultradźwięków. Polega na wprowadzeniu leku bezpośrednio w miejscu występowania bólu z pominięciem układu pokarmowego co ma znaczenie dla osób borykających się z chorobami układu pokarmowego.

#LASEROTERAPIA
To metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała, miejscowych (punktowych) lub na większych obszarach, w celu osiągania skutków terapeutycznych dzięki pobudzeniu (biostymulacji) komórek energią promieniowania laserowego.

#KRIOTERAPII MIEJSCOWA
Zabieg polega na miejscowych ochłodzeniu tkanek z wykorzystaniem fizycznego zjawiska jakim jest zmiana stanu skupienia substancji z ciekłej na gazową. Substancje, które są stosowane w krioterapii miejscowej to azot i dwutlenek węgla. Temperatura parowania azotu to ok -196 °C.

#PRĄDY TENS
Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. To metoda niefarmakologicznego i nieinwazyjnego, a przez to pozbawionego wielu skutków ubocznych, leczenia dolegliwości bólowych. Znajduje zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból.

#PRĄDY INTERFERENCYJNE I PRĄDY AMF
Wpływ biologiczny: prądy interferencyjne i prądy AMS działają głównie na głębiej położone tkanki, wykazując różny wpływ biologiczny w zależności od zakresu częstotliwości podstawowej

#PRĄDY DIADYNAMICZNE
Wpływ biologiczny:

#JONOFOREZA
Polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego.

#ELEKTROSTYMULACJA
Jest jednym z zabiegów działu elektroterapii. Jak wskazuje nazwa, jej istotą jest stymulowanie, czyli pobudzanie mięśni za pomocą prądu elektrycznego. Stosowana do stymulacji mięśni odnerwionych, częściowo odnerwionych lub zdrowych.

#PRĄDY KOTZA – ROSYJSKA STYMULACJA
Wpływ biologiczny: skurcz mięśni szkieletowych. Zastosowanie lecznicze:

#LAMPA SOLLUX

Lampa wyposażona jest w 2 filtry (kolor niebieski i i czerwony).

• Lampa sollux z niebieskim filtrem daje światło o właściwościach przeciwbólowych, wyciszających organizm oraz łagodzi stany zapalne. Jest stosowana także w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu.

• Lampa sollux emituje promieniowanie podczerwone, które dociera w głąb tkanek, poprawiając ukrwienie, zmniejszając napięcie mięśni oraz łagodząc ból.

#TERAPIA MANUALNA
Terapia manualna wiąże się wykonywaniem zabiegów ręcznie – manualnie przez fizjoterapeutę. Stosowana w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych, stanu zapalnego, zwiększenia zakresu ruchu w stawach. Stosowana w dyskopatii, rwie kulszowej, rwie ramiennej, drętwieniach kończyn.

Terapia manualna jest dopasowywana indywidualnie do Pacjenta i  jego dolegliwości bólowych, na podstawie badania fizjoterapeutycznego oraz diagnozy.

Jest to bardzo skuteczna forma zabiegów poprawiająca funkcjonowanie biomechaniczne naszego organizmu.

Podczas wizyt fizjoterapeuta korzysta z wielu metod postępowania z pacjentem, dobierając techniki terapii do aktualnych potrzeb pacjenta.
Dzięki tej metodzie można uzyskać znaczne skrócenie czasu powrotu do zdrowia i ograniczenie stosowania farmakoterapii.

#DRENAŻ LINFATYCZNY
Taki rodzaj masażu polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez zastosowanie określonych technik  i specjalistycznych ruchów, powodujących przepchanie limfy. Dzięki takiemu masażowi komórki są bardziej odżywione I lepiej pracują, krążenie krwi jest wyregulowane. Poprawia się także metabolizm tkanki tłuszczowej i przemianę materii, masaż ten szczególnie polecany dla osób mających problemy z prawidłowym odprowadzeniem limfy np. pań po mastektomii czy osobom z obrzękami limfatycznymi.

#KINESIOTAPING
Polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób specjalistycznego plastra, który zależnie od aplikacji stosowany jest w celu:

Z myślą o Państwa zdrowiu przygotowaliśmy pakiety rehabilitacyjne, które są dostosowane do potrzeb pacjentów. Kupując wybrany pakiet rehabilitacyjny oszczędzają Państwo czas i pieniądze.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Nas pakietami.