#Rehabilitacja dzieci po 3 roku życia

Prowadzimy terapię dzieci i młodzieży z wadami postawy, problemami neurologicznymi jak i po przebytych urazach czy operacjach. Wiemy, że każde dziecko wymaga stworzenia indywidualnego programu terapeutycznego. W Fizjo Factory stosujemy funkcjonalne podejście do rehabilitacji jak i terapię dobraną indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Naszych milusińskich otaczamy kompleksową opieką medyczną, prowadząc przez pełny cykl leczenia. W przypadku zdiagnozowania jakichkolwiek nieprawidłowości w zależności od ich typu i złożoności włączamy odpowiednie postępowanie: leczenie zachowawcze lub rehabilitacyjne, a jeśli to konieczne  leczenie operacyjne.

Metody wykorzystywany podczas terapii:

#TERAPIA NDT BOBATH
Koncepcja NDT Bobath skierowana jest do wszystkich wcześniaków, noworodków, niemowląt, ale również dzieci starszych. Jest to terapia neurorozwojowa.

#METODA DOBOSIEWICZ
Metoda Dobosiewicz to metoda polegająca na czynnej, trójpłaszczyznowej korekcji skolioz idiopatycznych z wykorzystaniem poszczególnych faz oddechu w symetrycznych pozycjach wyjściowych. Każde z ćwiczeń podstawowych ma na celu korekcję deformacji oraz stabilizację skorygowanej pozycji.

#ZINTEGROWANE TECHNIKI STRUKTURALNE I FUNKCJONALNE TERAPII SKOLIOZ
Terapia mająca na celu trójwymiarową korekcję skolioz idiopatycznych. Polega na manualnym przygotowaniu tkanek bazując na technikach osteopatycznych oraz nauce indywidualnie dobranych ćwiczeń korygujących deformację.

#KINESIOTAPING
Polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób specjalistycznego plastra, który zależnie od aplikacji stosowany jest w celu:

Z myślą o Państwa zdrowiu przygotowaliśmy pakiety rehabilitacyjne, które są dostosowane do potrzeb pacjentów. Kupując wybrany pakiet rehabilitacyjny oszczędzają Państwo czas 
i pieniądze.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Nas pakietami.