#Rehabilitacja dzieci do 3 roku

Rozwój dziecka w pierwszych miesiącach, latach życia przebiega w sposób dynamiczny 
i nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami rodziców. Zauważają u swych pociech trudności związane ze sferą ruchową, poznawczą, emocjonalną czy komunikacyjną. Niezwykle ważne jest wdrożenie terapii na wczesnym etapie nieprawidłowości rozwojowej dziecka, aby przyspieszyć tok leczenia i wyeliminować patologiczne wzorce ruchowe, przeciwdziałać zaburzeniom układu ruchu czy objawom wpływającym na samopoczucie dziecka.

Jedną z metod terapii neurorozwojowej stosowanym w Naszym Ośrodku jest metoda Bobath.

Metoda Bobath pomaga we wszechstronnym rozwoju niemowlętom, które mają kłopoty z napięciem mięśniowym, asymetrię ułożenia, albo urodziły się przedwcześnie, i aby dogonić rówieśników, potrzebują odpowiedniej stymulacji.

Główne zasady usprawniania według koncepcji NDT Bobath obejmują:

Terapia NDT Bobath adresowana jest do dzieci u których wykryto:

Podczas sesji rehabilitacji metodą NDT-Bobath fizjoterapeuta ćwiczy całe ciało dziecka. Umiejętnie kierując ruchami, zapewnia ich właściwy kierunek, ułatwia osiągnięcie stabilizacji kończyn w podporach, zachowanie pozycji. W ten sposób dostarcza dziecku odpowiednich bodźców czuciowych i doznań ruchowych. Ruchy dziecka w trakcie rehabilitacji nie mogą być wtedy przypadkowe: każdy jest starannie przygotowywany. Tempo i rytm ćwiczeń zawsze dobierane są indywidualnie, bo nie mogą być dla dziecka zbyt męczące. Chodzi o to, by maluch podczas sesji nie zaczął płakać i miał pełne poczucie bezpieczeństwa – tylko wtedy terapia metodą NDT Bobath przyniesie jakiś efekt. Dbamy o komfort naszych małych pacjentów, dlatego staramy się, aby każda wizyta przebiegała w sympatycznej, niestresującej atmosferze.

Jakie sygnały powinny Was rodziców zaniepokoić ?

Z myślą o Państwa zdrowiu przygotowaliśmy pakiety rehabilitacyjne, które są dostosowane do potrzeb pacjentów. Kupując wybrany pakiet rehabilitacyjny oszczędzają Państwo czas 
i pieniądze.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Nas pakietami.